Tedavi gördüğü Bitlis Tatvan Devlet Hastanesi'nde vefat eden HÜDA PAR Bitlis İl Başkanı Celal Gül, dualarla defnedildi.

HÜDA PAR Bitlis İl Başkanı Celal Gül, 24 Temmuz'da Covid-19 salgını teşhisiyle Bitlis Tatvan Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınmıştı. Sağlık durumunun ağırlaşması üzerine 29 Temmuz'da entübe edilen Gül, tüm müdahalelere rağmen 4 Ağustos Çarşamba akşamı vefat etti.

Gül'ün naaşı, kılınan cenaze namazının ardından Bitlis merkez Asri Mircatlık Mezarlığı'nda sevenlerin yoğun katılımıyla defnedildi.

Cenazeye HÜDA PAR Genel Başkan Vekili İshak Sağlam'ın yanı sıra siyasi parti ve STK temsilcileri, kanaat önderleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Celal Gül kimdir?

1960 yılında Bitlis merkezde dünyaya gelen Celal Gül, HÜDA PAR'ın Bitlis kurucu il başkanlığını yaptı. Gül, 2 Şubat 2015'te yapılan HÜDA PAR Bitlis 1'inci Olağan Kongresi'nde il başkanlığına seçildi. Hâlihazırda il başkanlığı görevini yürüten Gül, mütevazı karakteri, alçak gönüllüğü ve misafirperverliği ile tanınıyordu.

İslami karakteri ile örnek bir dava adamı olan Gül; doğru, ilkeli, dürüst hayatıyla da örnek bir siyasetçi olmuştu. HÜDA PAR çatısı altında yaptığı çalışmalarla Bitlis halkının sorunlarıyla ilgilenmiş, bu sorunların giderilmesi için yoğun çaba göstermişti.

Gül, 27. dönem milletvekilliği seçimlerinde HÜDA PAR'ın Bitlis adayı olmuştu. Evli 4 çocuk babası olan Celal Gül, 61 yaşında dünya hayatına gözlerini yumdu.

İlke Haber Ajansı olarak Celal Hoca'ya Allah'tan rahmet, yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ediyoruz. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler