Mardin'in Kızıltepe ilçesine bağlı Yeşil Ğurs Vadisi'ndeki 9 kırsal mahallede aşı oranı az olduğu için uygulanan karantina uygulaması, Valilik kararıyla kaldırıldı.

İLKHA'nın "Aşılanma oranı düşük olduğu için 9 mahallede alınan karantina kararı tepkiyle karşılandı" başlığıyla gündeme taşıdığı Yeşil Ğurs Vadisi'ndeki 9 kırsal mahallede yürürlüğe konulan karantina uygulaması Valilik kararıyla sonlandırıldı.

Mardin'in Kızıltepe ilçesine bağlı 9 mahallede 13 Eylül tarihinde başlatılan karantina uygulamasının artan vaka sayıları nedeniyle değil, düşük olan aşılanma oranı nedeniyle alınmasına mahalle sakinleri ve muhtarlar tepki göstermişti.

Dün akşam saatlerinde yetkililer tarafından mahalle muhtarlarına, uygulanan karantinanın sonlandırıldığı bildirdi.

Kızıltepe İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından 13 Eylül'de alınan karara göre, "Halk Sağlığının Korunması ve başta Covid-19 olarak bulaşıcı hastalıkların yayılmasının engellenmesi" amacı ile ilçeye bağlı Yedikardeş, Soğanlı, Uluköy, Yüceli, Ayaz, Tuzla, Erdem, Karaman ve Alipaşa mahallelerinde 10 gün boyunca uygulanacak olan karantina dün akşam itibariyle sonlandırıldı.

Kararı memnuniyetle karşılayan mahalle muhtarları, başta İLKHA olmak üzere kendilerine destek veren ve haksız uygulamanın sona erdirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler