Yüksekova ilçesi Cilo Buzul Dağları mevkiinde sürdürülen "Eren-14 Cilo Operasyonu" kapsamında tespit edilen 2 mağara içerisinde çok sayıda mühimmat ele geçirildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, "Operasyonlarda öldürüldüğü değerlendirilen bir bölücü terör örgütü mensubuna ait ceset (kemik ve elbise parçaları), bir adet 60 milimetre havan, bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 4 adet Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 168 adet Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, bir adet Kaleşnikof hücum yeleği, bir adet yeşil renkli pantolon, bir adet yeşil renkli gömlek, bir adet puşi, bir çift ayakkabı, bir adet piknik tüpü, bir top bakır kablo, bir top elektrik kablosu, bir adet Dragunov (Kanas) kullanım talimatı, bir adet Zagros mesafe tablosu çizelgesi, bir adet telefon şarj kablosu, bir adet 36 volt akü, bir adet pil şarj cihazı, bir top dağcı ipi, bir adet kırmızı renkli cüzdan, 3 adet orta boy pil, bir adet küçük boy pil, bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği icra yayı, bir adet el feneri bataryası ele geçirilmiştir." denildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler